Czym jest analiza składu ciała?
Jest bezpiecznym i bezbolesnym badaniem, przeprowadzonym metodą bioimpedancji elektrycznej, która polega na pomiarze oporu tkanek ciała w odpowiedzi na niewyczuwalny przez pacjenta impuls elektryczny.
Analizator, jaki posiadamy w Homine, wykorzystuje 3 częstotliwości pomiarowe oraz 8 elektrod, dzięki czemu uzyskane wyniki są bardzo precyzyjne.
Jakie informacje uzyskujemy dzięki temu badaniu?
Dzięki temu badaniu uzyskujemy dokładne informacje na temat masy i zawartości procentowej: tkanki tłuszczowej, tkanki mięśniowej oraz zawartość wody w całym organizmie. Uzyskujemy również informacje na temat zawartości protein i minerałów, tkanki tłuszczowej brzusznej, wieku biologicznego oraz podstawowej i ponadpodstawowej przemiany materii.
Jak przebiega badanie?
Aby wykonać pomiar niezbędny jest bezpośredni kontakt ciała z elektrodą – stóp oraz dłoni, dlatego pacjent zostanie poproszony o zdjęcie butów oraz skarpet/rajstop przed badaniem. Dodatkowo podczas badania Pacjent nie powinien mieć na sobie metalowych elementów np. zegarka, biżuterii, paska do spodni, ponieważ mogłoby to zafałszować wynik badania. W gabinecie jest możliwość swobodnego przebrania się za kotarą.
W jakim celu wykonujemy analizę składu ciała?
Badanie umożliwia ocenę dotychczasowego stylu życia oraz sposobu żywienia, stanowi podstawę zindywidualizowanej interwencji dietetycznej. Będzie idealnie uzupełniać panel badań profilaktycznych. Jest precyzyjną metodą monitorowania skuteczności interwencji dietetycznej, a przez co swego rodzaju motywator do dalszej pracy dla Pacjentów.
Dla kogo jest to badanie?
- Dla osób w każdym wieku, również dzieci.
- Dla osób rozpoczynających walkę o lepsze samopoczucie i sylwetkę.
- Dla osób chcących sprawdzić kondycję i stan swojego ciała.
- Idealne dla osób wykonujących regularne badania diagnostyczne w celach profilaktycznych.
Informacja dla pacjenta
Przeciwwskazania do badania
Badanie nie powinno być przeprowadzane u osób z wszczepionymi stymulatorami elektrycznymi (m.in. rozrusznikiem serca), u kobiet w ciąży oraz osób z padaczką.
Jak się przygotować do badania?
Badanie najlepiej wykonywać na czczo lub minimum 2h po ostatnim posiłku, z opróżnionym pęcherzem. Przed analizą należy również zrezygnować z treningów i intensywnej aktywności fizycznej oraz sauny. Dodatkowo kobiety w drugiej fazie cyklu menstruacyjnego (przed miesiączką) mogą mieć zafałszowany wynik analizy m.in. poprzez zatrzymanie wody w organizmie oraz spowolniony pasaż jelit.
Ponowne, kontrolne badanie, powinno być wykonywane w jak najbardziej zbliżonych warunkach.
Cena badania
80 zł
+48 781 472 309